O hře

Kde mohla vzniknout desková hra COVIDe, nezlob mě? Samozřejmě že v karanténě!

web_resize

biatlonista Jirka Mánek, autor hry

 

V říjnu jsem byl na biatlonovém soustředění v Letohradě, odkud jsme měli pokračovat do slovinské Pokljuky. Nicméně před odjezdem jsem měl pozitivní test na koronavirus. Takže žádné Slovinsko, ale karanténa. Nakonec byla nemocná celá rodina (kromě bráchy)!

Co ale dělat v karanténě? Sportovat nemůžete. Chodit do společnosti už vůbec ne, a do toho ty nesnesitelné rodinné hádky… Rozhodl jsem se tedy vymyslet rodinnou hru, protože ty hádky se fakt nedaly vydržet.

Vymýšlet něco složitého nemělo smysl, to by nikoho nebavilo. Muselo to být něco vtipného a originálního, co Vás odreaguje od koronavirové hysterie. Počkat! Proč  neudělat hru, která bude parodií právě na  COVIDovou situaci? 

Jelikož se celá rodina u nové, po domácku vyrobené, hry výborně bavila, začal se mi v hlavě rodit nápad… O týden později jsem se domluvil s Plechárnou s.r.o. v čele s Pavlem Šťastným, výborným českým grafikem, na zpracování designu. Hlavním partnerem hry se rychle stala firma BATIST MEDICAL, největší český výrobce nano roušek. S jejich pomocí tak mohla jít hra do výroby. Je symbolické, že ji vyráběla firma EFKO karton s.r.o., která sídlí nedaleko Vysočina arény, biatlonového areálu v Novém Městě na Moravě… uběhly dva měsíce a hru máte tady!

Zkrátka když jsem viděl, jak se díky hře COVIDe, nezlob mě celá rodina směje, rozhodl se ji dopřát i Tobě a tvým blízkým! S dobrou náladou jde totiž všecko líp! Nenecháme si koronavirem otrávit život,ne?

 

Buďte pozitivní díky COVIDe, nezlob mě!

 

do kosiku2